fbpx

איך לנהל את הרגשות שלך, במקום שהם ינהלו אותך

איך לנהל את הרגשות שלך, במקום שהם ינהלו אותך | אורך: 03:01 | מכללת תוצאות | 14253 צפיות

20 הודעות

 • יפה מאוד , זה כמו בגוף הפיזי שלנו כשכואב לאדם איזור מסוים , זו התראה לפני נזק גדול יותר , כגון אצבע באש אם לא היה הכאב, היד היתה נשרפת ..

 • שחר כהן..
  טוב לראות אותך סוף סוף בסרטונים..
  עלה והצלח
  אתה עושה עבודה נפלאה!!

 • היי חברים.

  אני יוסף, יזם ומשווק דיגיטלי כ4 שנים,
  בשנים האחרונות לימדתי מאות אנשים איך להפוך את האינסטגרם שלהם לנכס דיגיטלי ולהרוויח ממנו אלפי שקלים בכל חודש.

  אז אם יש לכם עמוד אינסטגרם ואתם רוצים ללמוד לייצר ממנו כסף, אז אתם יותר ממוזמנים לבוא לעמוד האינסטגרם שלי ולשלוח לי הודעה בפרטי.

  חפשו באינסטגרם – מועדון ה5 בבוקר
  מחכה לכם שם 🖤 💸

 • אם ילד עד גיל 6 לא הבין את זה בעצמו, הוא נמצא בסביבה פגומה. כל מה שהסברת פה אלו דברים שאנו לומדים מהסביבה לבד מהברירה הטבעית שלנו מהרצון לשרוד.
  אם יש אנשים שבגיל מבוגר צריכים את ההכוונה הזו זה שגוי….

 • תודה רבה, הסבר מעולה של עולם הרגשות מתובל בפתרונות "נוצצים", יישר כוח❗❗❗

 • היי שחר , מאוד כיף שאתה זמין ועונה לשאלות , אתה לא מבין כמה זה נדיר !! אשמח שתענה לי על שאלה נניח שהיה יום רע בעבודה איך לומדים לא להיפגע ולא להתייחס , כי ברגע שלא התייחסו אליי יפה , אני נאטמת ונהיית קצת בדיכי , וחוסר מצב רוח וחוסר שמחה מה שכן הייתי בחודש האחרון(הייתי שמחה ועם ביטחון עצמי ) , ניסיתי להיכנס לסרטון כדי שיעזור לי אך הוא לא עונה לי כ"כ על הסיטואציה , איך לומדים לא להיפגע ופחות להיות רגישים ?. אשמח לתשובה

 • תקשיב אין לי קצת במשבר שההורים שלי התגרשו אתה יכול לעשות סרטון את זה שאולי זה יעזור לך איך להיות גבר

 • להפוך קנאה שלילית לחיובית
  רבים טועים ומדביקים לרגש הקנאה תווית שלילית, אבל קנאה היא רגש חיוני וחיובי. אני זוכר שבילדותי אימא שלי הייתה מצביעה על חלק מחבריי ואומרת, "תראה איך הוא מתנהג, תלמד ממנו ותעשה כמוהו", או "תסתכל על החבר הזה, קח ממנו דוגמה".
  קנאה היא דבר חשוב ובלעדיה לא היינו מתקדמים. אם לא הייתי מקנא, אפילו איך שחתול מנתר או ציפור שעפה, בכל דבר ודבר שסביבי, לא הייתי מתפתח. זאת אומרת, סוד ההתפתחות והגדילה נובע מהתרשמות עמוקה של המצב הבא. הרצון והכיסופים למושא הקנאה מסגלים יכולת טובה לתאר אותו בבהירות, לשחק את המצב הרצוי בנו כאילו היינו כבר פועלים כך, להימשך אליו יותר ויותר עד שהוא נקלט בנו ומתגשם בדרכנו.
  קנאה על דרך התחקות אחר פעולות הטבע, או אחר אנשים מוכשרים ומוצלחים, מפתחת מאוד. לא לשווא הוריי, וכך רוב ההורים, קנו לי מגוון חוברות על מדע וטכנולוגיה, רפואה והיסטוריה. גם הסלון בבית היה מלא מדפים גדושים בספרים ותקליטים – עד שנכנסה הטלוויזיה מתישהו בשנות החמישים ושינתה את אופן הצריכה. ההורים שלי כל הזמן רצו לפתוח בפניי את העולם הגדול, ואני בפה פעור גיליתי נפלאות והרחבתי אופקים. התרגשתי עד דמעות כשארמסטרונג נחת על הירח לראשונה, וממש התקנאתי, איך ייתכן שזה לא אני שם? זה נתן לי זריקת מרץ אדירה שבאה לידי ביטוי בעשורים הבאים שבהם נמשכתי לחקר המדע.
  ילדים ללא יצר קנאה עלולים להפוך לצמחים. אגב, אפילו בתאים של כל צמח רשום תיאור הגדילה העתידי שלו, אלא שרק בתנאים הסביבתיים הנכונים הוא יכול להוציאם מהכוח אל הפועל, לצמוח. גם זה נקרא קנאה, רק ברובד נמוך יותר ממין האדם.
  בשונה מהצמח, באדם פועל מנגנון נוסף של אגואיזם – רצון לקבל הנאה על חשבון האחר. כל עוד האדם רוצה להיות כמו הסובבים אותו, אלה שבעיניו הם טובים, אין בכך כל רע. אולם מרגע שרגש הקנאה הזה מתחבר לאגו, המיזוג הזה הופך הרסני. אז הקנאה מקבלת תפנית והופכת להיות קנאה רעה ושלילית, והמגמה לרצות שהאחר ייפול וייכשל, יעצור ויישבר, מתחזקת. צרות עין היא הגורם למאבקים ולמלחמות. היא ההיפך הגמור מהקנאה החיובית שקיימת בטבע ומעודדת התפתחות.
  השילוב ההרסני הזה נמצא רק בבני האדם. בבעלי חיים לא תמצאו יצר מזיק כזה. אפילו שהם טורפים זה את זה, זו צורת קיומם הטבעית. הטבע למשל פיתח בזאב דחף לטרוף כבשה. אבל שימו לב, מרגע שהזאב שבע, הוא זונח את הפגר לטובת שאר בעלי החיים בסביבה. אין לו צורך נוסף להשמידן, לאכול עד בלי די, או לשמור במקפיא למחר. לכן אי-אפשר לומר שתכונת הזאב רעה. היא טבעית.
  לעומת הזאב באדם יש רצון לזכות להישגים כמו של האחר, אם לא יותר, וכתוצאה מהפער, נוצרות באדם הרגשות של מרירות, כעס, אי-שביעות רצון, תחושת קיפוח, תוקפנות ולעיתים גם רצון לנקום. היחס הזה נחשב אגואיסטי, והוא גדל יותר ויותר, ומבקש למלוך, לשלוט, לבלוע את האחר. הוא הבעיה. לא הרצון המוגבר לצריכה מופרזת, לעוד כסף, יופי, אוטו חדש, בית גדול או בגד ממותג. לא. זה לא אגו. אלא רק הרצון שמכוון לרעת הזולת. ייתכן וברוב המקרים אנחנו לא צריכים את מה שיש לאחר, אבל עצם שבירת השוויון ורכישת עליונות על האחר מדרדרת לנזק בלתי הפיך ביחסים.
  אין מה לצפות מאדם שיהפוך עורו. זה הטבע שלנו, אלא עלינו רק לתקנו. להפוך את היצר הרע ליצר טוב. להכיר תחילה בטבע הרע שלנו – הגלוי והסמוי – ולדעת שלא יעזרו כל מיני חשבונות קטנים כדי לרסן אותו. פחד או בושה רק ינמיכו את להבות אש הקנאה, אך לא יכבו אותה או ינתבו אותה לאש חמה ומועילה.
  ועוד דבר שחשוב להבין, בסופה של ההתפתחות האנושית כולנו אחד, והאגואיזם והקנאה השלילית מעוורים אותנו מלהתקרב לשלמות, לחיים שלווים ומאושרים. כשהאגואיזם יתגבר ולא נוכל לסבול את היחסים הנוכחיים, אז נדרוש בעצמנו שינוי עצמי. אז, או בתקווה שנשכים קודם, נפתח את ספרי הקבלה ונלמד איך להתעלות על האגו האנושי, איך להפוך את הקנאה השלילית לחיובית, כזו שתריץ אותנו דווקא לתת ולהתחבר.